Centrum Algatech

Mikrobiologický ústav AV ČR, v.v.i. - vědecké pracoviště Třeboň

ALGATECH – Centrum řasových biotechnologií vzniklo z původní Laboratoře pro výzkum řas, založené v roce 1960 v Třeboni. Třeboňské pracoviště Mikrobiologického ústavu AV ČR se zaměřuje na výzkum mikroskopických řas a jejich využití v průmyslu a v medicíně. V současnosti patří Centrum ALGATECH mezi světově uznávaná pracoviště základního a aplikovaného výzkumu mikroskopických řas, sinic a fotosyntetických bakterií, včetně vývoje řasových biotechnologií. Je největším pracovištěm zabývajícím se výzkumem mikroskopických řas v České republice. Centrum ALGATECH sídlí v historické budově Opatovického mlýna z 18. století, která byla v nedávné době rekonstruována. Provozuje unikátní tenkovrstevnou kultivační jednotku pro autotrofní kultivace a biotechnologickou halu pro heterotrofní kultivace mikroskopických řas, včetně vybavení pro zpracování řasové biomasy.Centrum je známé pro svůj excelentní výzkum v oblasti fotosyntézy a buněčných cyklů řas.

Nová publikace

Co je nového?

Nový článek kolegů z Laboratoře fotosyntézy MBÚ Třeboň - Centra ALGATECH v Nature Communications odhaluje další poznatky o fotosyntetické  přeměně sluneční energie u sinic, řas a rostlin.

 Čtěte více

Média

O nás v "ábíčku"

„Mikrořasy si na talíři zatím představit neumím, ale mohou se stát složkou potravin,“ říká Richard Lhotský z Centra ALGATECH Mikrobiologického ústavu AV ČR v Třeboni. Více k tématu potravin 21. století v novém čísle časopisu ABC

Úspěchy

V sinicích, které zabíjely americké orly, našli vědci další silný jed!

Mezinárodní tým s vědci z Biologického centra AV ČR, Centra Algatech Mikrobiologického ústavu AV ČR a Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích potvrdil výskyt další silně toxické látky ve sladkovodních sinicích v USA. Právě u těchto sinic vědci před dvěma lety objevili nové neurotoxiny, které způsobovaly záhadná úmrtí orlů bělohlavých.

 Čtěte více

Významné akce

Země živitelka

V rámci skvělé spolupráce s Biologickým centrem AV ČR v českých Budějovicích jsme v pátek prezentovali  Mikrobiologický ústav AV ČR - Centrum Algatech Třeboň na 49. ročníku výstavy Země živitelka. 

 Čtěte více

Korespondenční adresa

Mikrobiologický ústav AV ČR, v.v.i.
Centrum ALGATECH
Novohradská 237 – Opatovický mlýn
379 01 Třeboň, Česká republika

Sekretariát:
Telefon: +420 384 340 412
E-mail: info@alga.cz

Fakturační adresa

Mikrobiologický ústav AV ČR, v.v.i.
Vídeňská 1083
142 00 Praha, Česká republika

IČ: 61388971, DIČ: CZ61388971
datová schránka: ndpn2cp

Bankovní spojení

Komerční banka, a.s.
číslo účtu: 2246660227/0100
SWIFT: KOMBCZPPXXX
IBAN: CZ76 0100 0000 0022 4666 0227

Kde nás najdete

Zobrazit na mapě 

Napište nám

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout